شناسه : 33381169
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز:


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز در جمع اعضای بسیج رسانه گفت: تعدد مراکز علمی، همچنین مشکلات اقتصادی و نبود درآمد و عدم مساعدت دولت، باعث کاهش کیفیت آموزش و پژوهش در این دانشگاه شده است.

به گزارش صبح مهریز؛ سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز در نشست خبری با اعضای بسیج رسانه خاطرنشان کرد: برداشته شدن سد کنکور، عدم رغبت دانشجویان به ادامه تحصیل و پژوهش؛ همچنین رقابت دانشگاه های علمی - کاربردی و مقطع شبانه دانشگاه های دولتی با دانشگاه آزاد اسلامی، باعث کاهش دانشجو و در نتیجه کاهش درآمد این دانشگاه شده است .

سید ضیاء مظلوم با اشاره به مشکلات پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: از آنجایی که حقوق اساتید افزایش یافته و در مقابل شهریه دانشجویان این دانشگاه افزایش نیافته است، بنابراین شهریه ها کفاف حقوق اساتید و هزینه های جاری دانشگاه آزاد مهریز را نمی دهد.

وی با انتقاد از بی توجهی دولت به دانشگاه آزاد اسلامی، درخصوص مشکلات اقتصادی این دانشگاه گفت: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پژوهش است که به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم مساعدت دولت، کیفیت آموزش و پژوهش به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

مظلوم افزود: اخیراً در پی صدور مجوز سرمایه گذاری توسط دانشگاه های آزاد اسلامی، درخواستی برای علی اکبر ولایتی،  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کرده ایم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با تاسیس دانشکده پرستاری که در دستور کار این دانشگاه بوده است تصریح کرد:این دانشگاه قصد داشت در جهت افزایش کد رشته های تحصیلی، دانشکده پرستاری در این دانشگاه احداث کند. از آنجایی که جمعیت شهرستان مهریز، حدود 50 هزار نفر است و مجوز تاسیس دانشکده پرستاری به شهرهای با جمعیت کمتر از 80 هزار نفر اعطا نمی شود؛ بنابراین این طرح عملاً قابل بهره برداری نیست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز در راستای توسعه پژوهش و تعامل با بخش صنعت اذعان کرد:  واحد های صنعتی این شهرستان به دنبال واسطه گری و تولید هستند و در وضعیت فعلی و بروز مشکلات اقتصادی، قادر نیستند در امرپژوهش با دانشجویان دانشگاه همکاری داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مهریز برای  5000 نفر دانشجو ظرفیت دارد اظهار داشت: در حال حاضر، 500 نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و این درحالی است که  مسائل مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز، با ثبت نام و تحصیل 2000 دانشجو مرتفع می شود.

مظلوم عنوان کرد: از 59 رشته تحصیلی که برای این دانشگاه تعریف شده است، تنها در 4 رشته فنی- برق، حسابداری، کامپیوتر و عمران دانشجو پذیرفته ایم که در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و اکثراً  بومی شهرستان می باشند. همچنین 15 نفر عضو هیأت علمی و 23 نفر نیز کارمند در این دانشگاه فعالیت می کنند.

گفتنی است؛ حدود 80 هزار نفر دانشجو در دانشگاه های سراسری، پیام نور، آزاد اسلامی و علمی کاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/ج

 


آخرین عناوین آخرین عناوین