شناسه : 33599258


رییس اتاق اصناف شهرستان مهریز تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز، اگر واحدهای تولیدی یا عرضه پوشاک ، اقدام به فروش پوشاک نامتعارف و غیرقانونی کنند، بازرسان و گشت های ویژه اتاق اصناف شهرستان با واحدهای متخلف برخورد قانونی می کنند.

به گزارش صبح مهریز؛ رئیس اتاق اصناف شهرستان مهریز در گفتگو با خبرنگار صبح مهریز با ابراز نگرانی از ورود کالای قاچاق به کشور که منجر به کسادی بازار تولید پوشاک می شود گفت: واردات بی رویه کالای قاچاق به ویژه پوشاک قاچاق نگران کننده است. اگر مسئولان امر از این واردات بی رویه جلوگیری نکنند، بازار داخلی کساد و به واحدهای تولیدی و اصناف خسارات جبران ناپذیری وارد می شود.

محمدرضا زارع زاده با توجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز، درخصوص برخورد با واحدهای تولیدی متخلف خاطرنشان کرد: با واحدهای تولیدی یا عرضه پوشاک نامتعارف برخورد قانونی می شود. برخی با نام برندهای ایرانی، لباس یا مانتوهای نامتعارف و غیر اسلامی  دوخته و روانه بازار می کنند و اگر نامتعارف بودن این البسه و پوشاک محرز گردد، اتاق اصناف تذکر داده و در صورت ادامه تخلف، برای پلمپ، پرونده این واحدها به مراجع قضائی یا تعزیرات حکومتی ارجاع داده می شوند.

وی با بیان اینکه از موارد غیر قانونی و مسائلی که اصناف از آن منع شده باشند قطعاً جلوگیری می شود تاکید کرد: جلساتی با اصناف عرضه پوشاک شهرستان برگزار شده است، همچنین در کلاس های فقه اسلامی بازار درخصوص عفاف و حجاب مواردی گوشزد شده است و اگر نوع پوشاکی که به فروش می رسد موجب حرمت شکنی یا هنجارشکنی درسطح شهرستان شود، با آن برخورد قانونی می شود. 

زارع زاده با اعلام پلمپ 6 واحد صنفی در سال جاری  تصریح کرد: از نیمه بهمن ماه تا نیمه فرودین ماه سال آینده گشت های مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، مرکز بهداشت و درمان و اماکن شهرستان مهریز حتی در ایام تعطیل بر صنوف مختلف شهرستان و اماکن گردشگری سرکشی و نظارت ویژه دارند.

این مسئول همچنین ادامه داد : مردم به محض  مشاهده رفتارها یا پوشش های ناهنجار؛ همچنین گرانی و عدم رعایت بهداشت در واحد های صنفی عرضه مواد غذایی مستقر در مناطق گردشگری یا در سطح شهر می توانند از طریق شماره 124 یا 32522600 موضوع را با بازرسان این اداره در میان بگذارند.

گفتنی است؛ 2800 واحد صنفی با پروانه کسب یا بدون پروانه کسب در شهرستان مهریز مستقر است که از این تعداد 130 واحد صنفی در زمینه عرضه پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه و 4 واحد صنفی در زمینه عرضه محصولات عفاف و حجاب مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/ج
 


آخرین عناوین آخرین عناوین